Rodzaje ogrodzeń

Na rynku materiałów budowlanych funkcjonuje kilka typów materiałów do ogrodzeń i według popularności są to stal, drewno, beton, tworzywa. Najbardziej popularne w Polsce są siatki naciągane, montowane na tradycyjnych słupkach rurowych. Do tej pory było to najtańsze i najbardziej popularne rozwiązanie na rynku.

Sytuacja jednak zmieniła się w chwili, w której robocizna i solidność materiałów wzrosły, wraz z nimi wrosła też ich cena. Pomimo że inwestycja w ogrodzenie z siatki jest relatywnie najniższa to uzyskany efekt nie spełnia już wymagań dzisiejszych standardów estetycznych. Następnym według popularności są wszelkiego typu ogrodzenia z drzewa, najczęściej w postaci sztachet pionowych montowanych do rygli, mocowanych do słupków rurowych, lub murowanych. Ogrodzenia z drewna posiadają niezaprzeczalny urok i są bardzo swojskie, lecz niestety szybko się „starzeją” i wymagają częstej konserwacji i wymiany po paru latach, również materiał do ich budowy staje się coraz droższy i stosowanie ich przestaje być uzasadnione ekonomicznie.

Ogrodzenia betonowe przeżywały przez ostatnie kila lat okres wzrostu zainteresowania klientów szczególnie ze względu na dostępną cenę. Ostatnio nastąpił jednak nagły odwrót. Spowodowane jest to szczególnie „wątpliwą estetyką”, której nie uzasadnia nawet przystępna cena. Wykonania w tej technologii odstraszają swoim szarym surowym wyglądem i kojarzą się z poprzednią epoką, w której były one stosowane tylko w ogrodzeniach fabrycznych i przemysłowych. Adaptacja ich do ogrodzeń przydomowych wydaje się nietrafionym pomysłem pomimo wielu wzorów, jakie oferują producenci.

Tworzywa sztuczne w ogrodzeniach, stanowią mało popularną grupę wyrobów. Podobnie jest z aluminium, które jest dobrym, lecz bardzo drogim materiałem, narażonym dodatkowo na kradzieże z powodu dużej wartości surowca.

Ogrodzenia stalowe

Na polu bitwy pozostaje niepokonana – stal.
Od wieków, wszystkie trwałe akcesoria budowlane wykonuje się z metalu. Tak jest do dzisiaj, stal pozostała synonimem solidności i mocy. Jednocześnie jest najbardziej wdzięcznym i plastycznym materiałem stosowanym do budowy ogrodzeń, nie podlega zmianom mody, jest ponadczasowa.

Występuje kilkanaście typów ogrodzeń stalowych i nieskończona ilość wzorów.
Najbardziej okazałe ogrodzenia wykonuje się ze stali metodami ślusarskimi, a w przypadku zamówień specjalnych całkowicie w sztuce kowalskiej jako indywidualne wzory, uznawane za rękodzieło artystyczne. Potrzeby inwestorów są jednak ukierunkowane w stronę wyrobów bardziej dostępnych cenowo z nastawieniem na długotrwałą ochronę nowoczesnymi powłokami. Takie wymogi spełniają jedynie produkty zabezpieczone antykorozyjnie na kilkadziesiąt lat w procesie cynkowania ogniowego i malowania proszkowego.

Nasze wyroby spełniają wszystkie oczekiwania inwestorów, są stalowe, zabezpieczone antykorozyjnie, łatwe w montażu i niedrogie. Projektowaliśmy nasz Nowy System Ogrodzeń OGRO, posiadając już wieloletnie doświadczeniem w produkcji i usługach ze stali. Oferujemy kompletny system do całkowitego ogrodzenia każdej posesji małej i dużej.